Bizimle iletişime geçin..

KOMPANZASYON PANOSU

Kompanzasyon, indüktif ve kapasitif etki nedeniyle oluşan voltaj ve akım arasındaki faz kaymasını düzelterek sistemi ideale yakın bir derecede sabit tutmaya yarayan işlemdir.

Kompanzasyon panosu, AG şebekelerinde güç katsayısını düzenlemek için gereken ölçü aletleri, elektrik sigortalarını ve kondansatörü bünyesinde barındıran sistemlerdir. Bu panolar sayesinde tesisin güç katsayısı düzenlenir ve dengelenir.

Bu panolar AG dağıtım panoları ile birlikte monte edilir. Tesisin gücüne ve voltaj değerine göre boyutları belirlenir ve buna göre kompanzasyon panosu tasarımı yapılır. Harici ve dahili olmasına göre tasarımsal olarak bazı değişiklikler yapılır.

Firmamız, uzman ekibi ile verimli ve uzun ömürlü kompanzasyon panolarını dağıtım panosuna uygun bir şekilde tasarlar ve kurulumunu yapar.

KOMPANZASYON PANOSU | MALZEMELERİ

BARALAR

Ana dağıtım panosudan kompanzasyon panosuna enerji iletimini sağlar. Tesisin kapasitesine göre boyutu ve kabloların kesiti değişebilir.

Elektrik Pano Otomasyon Şalterler

İLETKENLER

Ölçü aletleri ve reaktif güç rölesi için kullanılan çok telli kablolardir.

Pompa Kontrol Panosu Kondansatör

ŞALTER

Pano beslemesi yapmak için kullanıllır.

Ampermetreler

Tesis üç faz ana akımlarının ölçülmesi için kullanılır.

KONDANSATÖRLER

Güç katsayısının düzeltilmesini sağlayan, kompanzasyon panosunun en önemli elemanıdır. Saf polimerden yapılmış iki çinko metalize poliproplen filmin üst üste sarılması ile elde edilir.

SİGORTALAR

Kondansatörlerin korunması ve kumandası için gerekir. otomatik ya da bıçaklı sigortalar kullanılır.

Verimli güç dengeleme işlemleri için!

Ana dağıtım panonuz ile birlikte güç dengesini sağlamak için kompanzasyon panosu sipariş edebilirsiniz.

TOP