Bizimle iletişime geçin..

JENERATÖR-ŞEBEKE TRANSFER PANOSU

Jeneratör sistemlerinde kullanılan transfer panoları, şebeke ile jeneratör arasındaki yük transferini sağlar. Şebeke transfer panoları jeneratörün çıkış gücünü karşılayacak standartlarda ve kapasitede olmalıdır.

Asıl güç kaynağı olan trafonun enerjisinin kesilmesi durumunda jeneratörler devreye girerek sistemin elektrik ihtiyacının karşılanmasını sağlar. Enerji kesildiğinde jeneratörün çalışmasını sağlamak için gerekli transferleri gerçekleştiren transfer panoları şebeke ile uyumlu bir şekilde çalışmalıdır.

Özellikle üretim tesisleri, oteller ve hastaneler gibi kuruluşlar için elektrik kesintilerini minimum seviyede tutmak hayati öneme sahiptir. Firmamız, elektrik kesintilerinden etkilenmek istemeyen tesislerin jeneratör kullanımını otomatik hale getirerek daha güvenilir ve hızlı bir transfer sistemi sağlar. Transfer panolarını, sistemin gücüne uygun olarak kaliteli malzeme ve ekipmanlar ile üretiriz ve sorunsuz bir şekilde kurulumunu yaparız.

NEDEN TRANSFER PANOSU?

Şebekede elektrik olduğunda sistem aktif bir şekilde şebekeden gelen elektrik ile beslenir. Ancak bir problem yaşandığı durumlarda şebeke elektrik vermeyi keser ve sistem çalışmayı durdurur. Bu durum bazı tesisler ve kuruluşlar için oldukça riskli ve maliyetlidir.

Bu kesinti süresince sistemin durmasını engellemek için jeneratör kullanılır. Ancak jeneratör transfer panosuna bağlanmadığında devreye alma işlemi manuel olarak yapılır.

Elektrik kesintilerinden kaynaklanan etkileri minimum seviyeye çekmek için devreye alma işleminin otomatik olarak yapılmasını sağlayan transfer panoları kullanılır. Transfer panoları elektrik kesintilerinde jeneratörün otomatik olarak çalışmasını ve elektrik geri geldiğinde jeneratörü otomatik olarak durdurmak ile görevlidir.

Jenerator Şebeke Trasnsfer Panosu
Jenerator Şebeke Transfer Panoları

TRANSFER PANOSU KURULUMUNDA DIKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

  • Transfer panosunu mümkün olduğunca dağıtım panosunun yakınına yerleştirilmelidir.
  • Transfer panosunun yerleştirileceği alan havalandırması iyi nem ve rutubetin bulunmadığı temiz ve kuru bir ortam olmalıdır.
  • Transfer panosu etrafında çalışmalar için yeterli alan bırakılmalıdır.
  • Transfer panosuna izolasyon sağlayacak kauçuk muşamba gibi malzemeler serilmelidir.
  • Jeneratör ve şebeke gücüne uygun kablo kesiti kullanılmalıdır.
  • Transfer panosunda kullanılan kesicilerin kontrolü ve referans gerilimleri için transfer panosuyla kumada panosu arasında kumanda kablosu olmalıdır.
  • Transfer panosunu mutlaka topraklanmalıdır.

Jeneratörünüzün daha etkin çalışması için!

Jeneratörlerinizi vakit kaybetmeden devreye alarak ile zaman kaybından kurtulmanızı sağlayan transfer panoları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TOP