Bizimle iletişime geçin..

AC-DC ELEKTRİK PANOLARI

AC-DC (Alternating Current-Direct Current / Alternatif Akım-Doğru Akım) elektrik panoları, daha çok solar enerji santrallerinde kullanılan, alternatif ve doğru akımların bir yerde toplanmasını sağlayan sistemlerdir. Kullanım alanlarına uygun şekilde projelendirilmiş, kaliteli, uzun ömürlü ve az bakım gerektiren AC-DC panolarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz.

AC TOPLAMA PANOLARI

Dizi inverter kullanımında alternatif akım kablo bağlantılarının yapılmasını sağlarlar. Elektrik enerjisi bu panolarda toplanır ve kablo yardımı ile ana toplama panosuna taşınır. Bağlantı sistemlerinin dışında güvenlik ve geçiş engelleme elemanları bulunur.

Dizi inverter, panellerin gerilimin müsade ettiği voltaj değerine kadar seri bağlandığı sistemlerdir. Bu sistemde her bir fotovoltaik panel invertere direkt bağlıdır.

AC Toplama Panoları
DC Toplama Panoları

DC Toplama Panoları

Merkezi inverter kullanılan sistemlerde üretilen doğru akımlı elektrik enerjisi bu panolarda toplanır. Her dizi için bir adet DC toplama panosu gerekir. Enerji, bu toplama panolarında merkezi inverter sistemlerine taşınır. Bu panolarda da gerekli güvenlik ve anahtarlama elemanları bulunur.

Merkezi inverter, özellikle büyük ölçekli açık alan santralleri için geliştirilmiştir. Bu sistemlerde tüm paneller tek bir noktadan idare edilir.

Güvenilir ve verimli toplama işlemleri için!

Özellikle güneş santrallerinde kullanılan panolarımız ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TOP